Bulteriér

Jaký je bulteriér pes?

Bulteriér je plemeno, které má sice smutný pohled, ale nelze říci, že by mu to ubíralo na jeho kouzlu. I když je občas nepřívětivý a denně potřebuje značnou fyzickou zátěž, musíme uznat, že tento pes chová velkou úctu a lásku ke svému majiteli. Jeho špatná pověst plyne pouze z nedostatku informací.

 

Popis plemene Bulteriér

Bulteriér je středně velkým a mimořádně svalnatým plemenem. Výška v kohoutku se pohybuje mezi 50 až 55 cm a váží mezi 24 a 30 kily. Stavba těla je široká s krátkým a silným hřbetem a dobře vyvinutým hrudníkem. Končetiny bulteriéra jsou silné, pevné a svojí délkou odpovídají výšce těla. Hlavu má dlouhou s ojedinělým vejčitým tvarem s nosním hřbetem vyklenutým nahoru. Pro plemeno jsou charakteristické malé, úzké a šikmo uložené oči. Uši jsou malé a blízko u sebe. Ocas má krátký, nízko posazený a nosí ho vodorovně. Srst je krátká, lesklá, ale na dotyk hrubá. Nejčastější zbarvení je čistě bílé nebo různě barevné s bílými značkami, přičemž barevné plochy musí převládat.

 

Péče o bulteriéra

Základní péče o psa je v podstatě minimální. Co se týká srsti, vzhledem k tomu, že je velmi krátká, nevyžaduje žádnou specifickou péči. Jediné, na co je třeba si dávat u bulteriéra pozor je to, aby spal na měkké podložce. S ohledem na jeho tělesnou konstituci by mu mohlo spaní na tvrdých plochách způsobit na těle otlačeniny a odřeniny. Skutečnou pozornost je pak třeba věnovat výcviku, který musí být důsledný, ale láskyplný.

 

Standard plemene Bulteriér

Podle standardu FCI se bulteriér řadí do skupiny III. (teriéři) sekce 3 (teriéři typu bull) bez pracovní zkoušky. Číslo standardu je 11/02.02.1998 (Velká Británie).